ZŁOTO, SREBRO, BRĄZ na zakończenie! ME dzień 7 – podsumowanie

7 złotych medali, 4 srebrne medale i 1 brązowy. Polska na 2 miejscu w klasyfikacji medalowej.

sesja wieczorna

• 4x100m kobiet z najlepszym wynikiem w sezonie – 43,20 – awansowały do finału. Polki pobiegły w składzie: Kamila Ciba, Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła, Ewa Swoboda.
  • Niestety sztafeta 4x100m mężczyzn (Eryk Hampel, Remigiusz Olszewski, Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski) została zdyskwalifikowana za przekroczenie toru.
  • Piotr Lisek czwarty, a Paweł Wojciechowski piąty w finale skoku o tyczce. Lisek skoczył w pierwszej próbie 5,90m, a Wojciechowski 5,80m. Zwyciężył niespełna 19-letni Armand Duplantis, któy skoczył 6.05m! Bardzo wysoki poziom konkursu.
  • Dwa medale w rzucie młotem kobiet. ZŁOTO dla Anity Włodarczyk, a BRĄZ dla Joanny Fiodorow. Włodarczyk z rekordem mistrzostw Europy – 78,94, Fiodorow z wynikiem 74,00m, a 4. miejsce dla Malwiny Kopron – 72,20m.
  • Sofia Ennaoui ze SREBRNYM MEDALEM na 1500m – 4:03,08. 12. miejsce Angelika Cichocka – 4:10,93.
  • W biegu na 5000m 11. miejsce Katarzyna Rutkowska z czasem 15:41,52, 12. miejsce Paulina Kaczyńska – 15:49,21.
  • W finale 4x100m Polki zajęły 6. miejsce z czasem 43,34. Polki pobiegły w takim samym składzie jak w eliminacjach.

Pełne wyniki: TUTAJ