ME w Berlinie dzień 1 – podsumowanie

Wyniki Polaków 1 dnia Mistrzostw Europy w Berlinie

  • Wojciech Nowicki w eliminacjach rzutu młotem już w pierwszej próbie zapewnił sobie miejsce w finale. Rzut na odległość 76,03m (Q) był 4 wynikiem dnia. Natomiast Paweł Fajdek w drugiej próbie posłał młot na odległość 77,86m i z najlepszym rezultatem eliminacji pewnie awansował do finału.
    Finał jutro (7.08) o godzinie 18.45.
  • Jeden z trzech naszych sprinterów startujących w eliminacjach 100m awansował do półfinału. Dominik Kopeć był 3 w swojej serii z czasem 10,37 i jutro zobaczymy go w drugiej rundzie. Przemysław Słowikowski uzyskał czas 10,54, a Remigiusz Olszewski 10,44 – i na etapie eliminacji zakończyli swój występ indywidualny.
  • W eliminacjach skoku w dal Tomasz Jaszczuk w trzeciej próbie oddał skok na odległość 7,88m (bezpośredni awans dawał wynik 8,00m) i awansował do finału, który odbędzie się w środę 8 sierpnia. Najlepszy wynik eliminacji uzyskał Grek Miltiadis Tentoglou – 8.15m.
  • W eliminacjach biegu na 400m ppł Jakub Mordyl pobiegł 51,15 i nie awansował do biegu półfinałowego. W drugiej rundzie natomiast czeka już Patryk Dobek, który był zwolniony z dzisiejszych eliminacji (info TU).
  • Ewa Swoboda z drugim wynikiem eliminacji – 11,33 – pewnie awansowała do jutrzejszego półfinału 100m.
  • Michał Haratyk uzyskał 20,59m już w pierwszej próbie i awansował do jutrzejszego finału pchnięcia kulą. W finale zobaczymy również Konrada Bukowieckiego, który z wynikiem 19,89m zajął 10 miejsce. Natomiast Jakub Szyszkowski z rezultatem 19,67m zakończył rywalizację.

 

Pełne wyniki dzisiejszego dnia znajdziecie TUTAJ

nika

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s