MŚ dzień 9: brąz Kamili Lićwinko – podsumowanie dnia

Podsumowanie dziewiątego dnia Mistrzostw Świata w Londynie – 12 sierpnia

sesja poranna

• Obie nasze sztafety 4x400m awansowały do jutrzejszego finału. Panie w składzie: Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart z czasem 3:26,47 zajęły 4 miejsce w swoim biegu i uzyskały swój najlepszy w tym roku wynik.
    Sztafeta Panów w składzie: Kajetan Duszyński, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny, Rafał Omelko z wynikiem 3:01,78 SB zajęli 2 miejsce w swoim biegu i pewnie awansowali do finału
  • eliminacje sztafety 4x100m: najszybsze u kobiet były reprezentantki Stanów Zjednoczonych z czasem 41,84, również u mężczyzn najszybsi byli reprezentanci Stanów Zjednoczonych z czasem 37,70.

sesja wieczorna

• Brązowy medal dla Kamili Lićwinko!! Polka skoczyła 1,99m w pierwszej próbie. Kamila zdobyła swój upragniony medal na otwartym stadionie i jest to siódmy medal dla Polski na tych Mistrzostwach. Jest to pierwszy w historii medal Polki w skoku wzwyż na Mistrzostwach Świata.
    Złoto dla Marii Lasistkene, która skoczyła 2.03m i atakowała wysokość 2,08m, a srebro dla Ukrainki Julii Levchenko – 2,01m PB.
  • Marcin Krukowski w swojej najdalszej próbie rzucił 82,01, nie awansował do wąskiego finału i zajął ostatecznie 9 miejsce w finale rzutu oszczepem. Wygrał Niemiec Johannes Vetter 89,89m. Czesi na drugim i trzecim miejscu: Jakub Vadlejch – 89,73m i Petr Frydrych – 88,32m.
  • Finał 100m ppł kobiet wygrała Australijka Sally Pearson z wynikiem 12,59, druga była Amerykanka Dawn Harper Nelson z wynikiem 12,63, a trzecia Niemka Pamela Dutkiewicz z czasem 12,72.
  • Etiopczyk Muktar Edris zwycięzcą biegu na 5000m z czasem 13:32,79, drugi Brytyjczyk Mo Farah -13:33,22, a trzeci Amerykanin Paul Kipkemoi Chelimo z czasem 13:33,30.
  • Francuz Kevin Meyer zwycięzcą dziesięcioboju z  wynikiem 8768 punktów. Srebro i brąz dla Niemców. Drugi Rico Freimuth – 8564 pkt., trzeci Kai Kazmirek – 8488 pkt.
  • W sztafecie 4x100m kobiet złoto dla Amerykanek – 41,82, srebro dla Brytyjek – 42,12, a brąz dla reprezentantek Jamajki – 42,19.
  • Wydarzeniem wieczoru był bieg sztafetowy 4x100m mężczyzn i pożegnanie Usaina Bolta. Niestety dramat Usaina podczas biegu zepsuł wymarzony wieczór. Usain, biegnący na ostatniej zmianie, doznał kontuzji i Jamajczycy nie zdobyli medalu. Bolt, który prawdopodobnie ostatni raz wystąpił w barwach Jamajki, szybko zszedł ze stadionu. Nie tak miało wyglądać pożegnanie Mistrza…
    Zwyciężyli Brytyjczycy z czasem 37,47, srebro dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych – 37,52, a brąz dla Japończyków – 38,04.