MŚ dzień 7 – podsumowanie dnia

Podsumowanie siódmego dnia Mistrzostw Świata w Londynie – czwartek 10 sierpnia

• W eliminacjach biegu na 800m kobiet obie nasze reprezentantki awansowały do półfinału. Angelika Cichocka z czasem 2:00,86 wygrała swój bieg, a Joanna Jóźwik w swojej serii była trzecia z czasem 2:01,51. Polki zrealizowały swój plan bez problemu i obie były zadowolone ze swoich biegów.
    Najszybsza w eliminacjach była Francine Niyonsaba z Burundi z czasem 1:59,86.
  • W konkursie rzutu oszczepem Marcin Krukowski z wynikiem 83,49m awansował do sobotniego finału. Ostatnim Polakiem w finale rzutu oszczepem na Mistrzostwach Świata był Igor Janik w Osace w 2007 roku. Najdalej w eliminacjach rzucił Niemiec Johannes Vetter – 91,20m.
  •  Marcin Lewandowski z czasem 3:46,06 zajął piąte miejsce w eliminacyjnym biegu na 1500m i awansował do jutrzejszego półfinału. Także Michał Rozmys, pomimo 11 miejsca w swojej serii, awansował z czasem 3:40,28 do półfinału. Najszybciej pobiegł Australijczyk Luke Mathews z czasem 3:38,19.
  • W eliminacjach skoku wzwyż Kamila Lićwinko bez zrzutek zaliczyła wszystkie wysokości i bez trudu awansowała do sobotniego finału. Kamila oddała tylko 3 skoki, najwyższy na 1,92m.
  • Najszybsza w eliminacjach na 5000m kobiet była Kenijka Hellen Onsando Obiri z czasem 14:56,70.
  • W finale trójskoku mężczyzn pierwsze miejsce zajął Amerkanin Christian Taylor – 17,68m, drugi rownież Amerykanin Will Claye – 17,63m, a trzeci Portugalczyk Nelson Evora 17,19m.
  • Najszybsze w pófinale 200m kobiet były Holenderka Dafne Schippers – 22,49, reprezentantka Wysp Bahama Shanaue Miller-Uibo – 22,49 i reprezentantka Wybrzeża Kości Słoniowej Marie-Josee Ta Lou – 22,50.
  • Niespodziewanie złotą medalistką w biegu na 400m ppł kobiet została Amerykanka Kori Carter 53,07, srebro dla faworytki biegu Dalilah Muhammad 53,50, a brąz dla Jamajki Rastanny Tracey – 53,74.
  • Wydarzeniem wieczoru był finał 200m mężczyzn. Sporą niespodziankę sprawił Turek Ramil Guliyev, który został złotym medalistą Mistrzostw Świata z czasem 20,09, drugi był złoty medalista z biegu na 400m – Wayde van Niekerk z czasem 20,11(106), a trzeci reprezentant Trynidadu i Tobago Jereem Richards – 20,11(107).