MŚ: złoto-brązowy 4 dzień – podsumowanie dnia

Podsumowanie czwartego dnia Mistrzostw Świata (poniedziałek 7 sierpnia)

 

 • Anita Włodarczyk Mistrzynią Świata!!! Polka wygrywa z wynikiem 77,90m. Trzecia Malwina Kopron -74,76m!!! A Joanna Fiodorow szósta-73,04m. Brawo Polki!! Srebro dla Chinki Zheng Wang z wynikiem 75,98m.
 • To nasze pierwsze medale na tych Mistrzostwach i jak powiedziała Anita Włodarczyk: “Miejmy nadzieję, że rozwiązałyśmy z Malwiną worek z medalami”.
  Anita po konkursie powiedziała, że ma niedosyt i jest zła, ale okazało się, że startowała z kontuzją palca, o której wcześniej nie chciała mówić. Przebieg całego konkursu nie do końca potoczył się po jej myśli, ale złoto zostało u naszej niepokonanej mistrzyni. Włodarczyk: “Najważniejsze, że pod wpływem emocji udało zdobyć się ten medal”.
  Bardzo zadowolona Malwina Kopron powiedziała: “Byłam przygotowana na mocne otwarcie. Nie ma niedosytu. Pierwsze rzuty są najluźniejsze, bez kombinacji”.
 • W eliminacjach 400m ppł kobiet pobiegła Joanna Linkiewicz. Polka z wynikiem 46,18 awansowała do jutrzejszego półfinału.
 • Patryk Dobek był 6 w swoim biegu półfinałowym. Wynik 49,40 nie pozwolił na awans do finału.
 • Iga Baumgart szósta w trzecim biegu półfinałowym na 400m z wynikiem 51,81. Najszybsza w półfinałach była Salwa Eid Naser z Bahrajnu. Uzyskując czas 50,08  ustanowiła nowy rekord swojego kraju.
 • Anna Jagaciak-Michalska szósta w finale trójskoku z wynikiem 14,25m. Bardzo dobry występ Polki.
  Wygrała Wenezuelka Yulimar Rojas z wynikiem 14,91m i pokonała drugą Kolumbijkę Katerine Ibarguen o zaledwie 2cm, trzecia była Olga Rypakova z Kazachstanu z rezultatem 14,77m.
 • Jamajczyk Omar McLeod zdobył złoty medal w finale 110m ppł z wynikiem 13,04, srebrny medal zdobył występujący pod neutralną flagą Rosjanin Sergey Shubenkov z czasem 13,14, a brązowy medal dla Węgra Balazsa Baji 13,28.
 • W finale 1500m kobiet  7 miejsce zajęła Angelika Cichocka 4:04,16. Polka była wyraźnie niepocieszona tym wynikiem. Wygrała Kenijka Faitch Chepngetich Kipyegon 4:02,59, druga, po znakomitym finiszu, Amerykanka Jennifer Simpson 4:02,76, a trzecia Caster Semenya z RPA – 4:02,90.
 • Polska po dzisiejszym dniu jest na 5 miejscu w tabeli medalowej

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

 

nika

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s