MŚ dzień 3 – podsumowanie dnia

Podsumowanie trzeciego dnia Mistrzostw Świata (niedziela 6 sierpnia)

sesja poranna

• Krystian Zalewski z czasem 8:28,41 zajął 9 miejsce w swoim biegu i nie awansował do finału.
  • Zarówno Piotr Lisek jak i Paweł Wojciechowski zameldowali się w finale skoku o tyczce. Nie obyło się bez przygód i stresu. Najpierw zagubione tyczki obu zawodników, a później nerwowe eliminacje Pawła Wojciechowskiego, który skoki na 5,60 i 5,70 zaliczył dopiero w trzecich próbach. Natomiast Lisek wykonał wszystkie swoje próby bezbłędnie i obu Panów zobaczymy we wtorek w finale.
  • Patryk Dobek pewnie awansował do półfinału 400m ppł. Zajął 3 miejsce w swojej serii z czasem 49,42. Już dziś o 21:20 zobaczymy Polaka w 1 serii półfinału.
  • W eliminacjach 400m kobiet wystartowały 3 nasze reprezentantki. Jako jedyna do półfinału awansowała Iga Baumgart z czasem 51.88. Małgorzata Hołub była w swoim biegu 4 z czasem 52,26, a wracająca po kontuzji Justyna Święty szósta z czasem 53,62. Półfinał dziś o 21:55.
  • Damian Czykier z czasem 13,53 awansował do półfinału 110m ppł
  • Maraton kobiet: Izabela Trzaskalska zajęła 23 miejsce z czasem 2:35:03, a Katarzyna Kowalska 36 miejsce z czasem 2:39:39

sesja wieczorna

• Michał Haratyk piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata w pchnięciu kulą! Drugi z naszych reprezentantów Konrad Bukowiecki był ósmy. Michał w swoim najdalszym pchnięciu posłał kulę na odległość 21,41m, a Kondard 20,89m. Zwyciężył Thomas Walsh z Nowej Zelandii jako jedyny łamiąc granicę 22metrów – 22,03m.
  • W półfinale 100m odpadła Ewa Swoboda, która była 8 w swoim biegu z wynikiem 11,35.
  • Bardzo wysoki poziom biegów na 400m mężczyzn nie pozwolił awansować Rafałowi Omelko do finału. Z wynikiem 45,37 Rafał ostatecznie zajął 18 miejsce. Najlepszy wynik półfinału uzyskał Steven Gardiner z Wysp Bahama 43,89 ustanawiając tym samym rekord swojego kraju.
  • W biegu na 110m przez płotki, Damian Czykier zakończył rywalizację na 14 miejscu uzyskując rezultat 13,42.
  • Marcelina Witek posłała oszczep na odległość 59,00m i nie zakwalifikowała się do finału.
  • Trzech naszych reprezentantów wystąpiło w półfinałach na 800m mężczyzn. Pierwszy półfinał, po bardzo dobrze rozegranym taktycznie biegu, wygrał Adam Kszczot (1:46,24) i pewnie awansował do wtorkowego finału. Niestety półfinały Marcina Lewandowskiego i Michała Rozmysa były dużo szybsze i pomimo, że Lewandowski z wynikiem 1:45,93 miał 7 czas z wszystkich biegów to nie udało się awansować dalej. Rozmys z czasem 1:46,10 miał 9 wynik.
  • W finale tyczki kobiet rozdano aż 4 medale. Wygrała faworytka, Greczynka Ekaterini Stefanidi, która skoczyła 4,91 metra, druga była amerykanka Sandi Morris z wynikiem 4,75m, a na trzecim miejscu, trenująca w polskim klubie OSOT Szczecin, Wenezuelka Robeilys Peinado oraz doświadczona Kubanka Yariley Silva – obie z wynikiem 4,65 metra.
  • Siedmioboistki zakończyły drugi, ostatni dzień zmagań. Na 800m najszybciej pobiegła Xenia Krizsan 2:07,17 jednak w końcowej punktacji bezkonkurencyjna była Nafissatou Thiam (BEL) zdobywając 6784 punktów i wyprzedzając drugą Carolin Schafer (GER) o 88 punktów. Trzecia była Anouk Vetter (NED) z wynikiem 6636 pkt NR.
  • Finałem 100m kobiet zakończyła się sesja wieczorna trzeciego dnia Mistrzostw. Zwyciężyła Amerykanka Tori Bowie z czasem 11,85, druga była reprezentantka Wybrzeża Kości Słoniowej Marie-Josee Ta Lou z wynikiem 10,86, a trzecia Holenderka Dafne Schippers 10,96. Niespodzianką było dopiero 5 miejsce zdecydowanej faworytki, Jamajki Elaine Thompson, która pobiegła 10,98.

Pełne wyniki: TUTAJ.