2 dzień – podsumowanie dnia

Najważniejsze wyniki drugiego dnia Mistrzostw Świata.

Sesja poranna:

• Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki awansowali do dzisiejszego finału (rozpoczęcie o 21:35). Michał posłał kulę na 21,27m i zakwalifikował się z trzecim wynikiem eliminacji. Natomiast Konrad pchnął na 20,55m i jako ostatni wszedł do finału wyrzucając z niego Jakuba Szyszkowskiego, którego przerzucił o zaledwie 1 centymetr.
  • w eliminacjach rzutu młotem wyśmienicie spisały się wszystkie trzy reprezentantki, które pewnie awansowały do jutrzejszego finału. Najlepszy rzut eliminacji należał do Malwiny Kopron – 74,97m SB. Drugi do Anity Włodarczyk – 74,61m, a dziewiąty do Joanny Fiodorow – 71,72m. Zapowiada się bardzo ciekawy finał i dużo emocji.
  • Rafał Omelko z czasem 45,69 awansował do dzisiejszego półfinału, którego start zaplanowano na 20:40. Rafał wystartuje w 1 serii na 2 torze. Trzymamy kciuki.
  • Swoje zadanie wykonała też Anna Jagaciak-Michalska, która awansowała do finału trójskoku. Z wynikiem 14,09m zajęła 10 miejsce kwalifikacji i zobaczymy ją w poniedziałkowym finale.
  • W eliminacjach 100m kobiet swój najlepszy wynik w sezonie uzyskała Ewa Swoboda i dało jej to przepustkę do dzisiejszego półfinału. Ewę zobaczymy w 2 serii na 2 torze o godzinie 20:19.
  • Michał Rozmys, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot awansowali do półfinału na 800m, który dziś w sesji wieczornej o 22:15. Wyniki eliminacji: Lewandowski – 1:46,17, Rozmys – 1:47,09, Kszczot – 1:47,36.

sesja wieczorna:

• W finale rzutu dyskiem Piotr Małachowski  zajął 5 miejsce z wynikiem 65,24m, a Robert Urbanek  7 miejsce z rezultatem 64,15. Wygrał Litwin Andrius Gudzius, który posłał dysk na odległość 69,21m PB.
  • Angelika Cichocka pewnie awansowała do finału na 1500m. W półfinale Polka uzyskała czas 4:03,96. Niestety drugi półfinałowy bieg nie był szczęśliwy dla Sofii Ennaoui, której zabrakło 5 setnych sekundy do awansu (4:05,80). Finał jutro o 22:50.
  • Bardzo wysoki poziom finałowego konkursu skoku w dal. Zwycięzcą został Luvo Manyonga (RPA) z wynikiem 8,48m, drugi był Jarrion Lawson (USA) 8,44m, a trzeci Ruswahl Samaai (RPA) 8,32m.
  • Finałowy bieg na 10 000m pań wygrała Etiopka Almaz Ayana z wynikiem 30:16,32, druga na mecie zameldowała się Tirunesh Dibaba 31:02,69, a trzecia Agnes Jebet Tirop 31:03,50.
  • Najważniejszym wydarzeniem wieczoru był finałowy bieg na 100m mężczyzn. Stadion wypełniony po brzegi skandował głośne: “Usain Bolt, Usain Bolt”. Jamajczyk zostawił serce na bieżni i zdobył brązowy medal, ale dla publiczności był wygrany. Po biegu przytulił zwycięzcę Justina Gatlina, który chwilę wcześniej oddał mu hołd padając przed nim na bieżni. Gatlin wygrał wbrew wszystkim “buczącym” znajdującym się na stadionie. Na koniec Bolt tradycyjnie zrobił rundę honorową dziękując wszystkim i żegnając się z kibicami.
    Wyniki: 1. J. Gatlin 9,92, 2. Christian Coleman 9,94, 3. U.Bolt 9,95 SB.