1 dzień MŚ – podsumowanie dnia

Wszyscy czekaliśmy na ten dzień pełni emocji. Pierwsze zmagania na bieżni, skoczni i rzutni mamy już za sobą.

Nasi reprezentanci prawie w komplecie zameldowali się w kolejnych rundach.

Zarówno Piotra Małachowskiego jak i Roberta Urbanka zobaczymy w jutrzejszym finale rzutu dyskiem. Małachowski już w pierwszym rzucie zapewnił sobie miejsce finale. Dysk posłał na odległość 65,13m czyli o 63cm dalej od minimum dającego bezpośrednie wejście do finału. Natomiast Urbanek w swoim najdalszym rzucie uzyskał 63,67m i zakwalifikował się do finału z tzw. “małym q”. Finał jutro o 20:26.

Również w komplecie awansowały nasze panie na 1500m. Angelika Cichocka była 4 w swojej serii z czasem 4:03,27, a Sofia Ennaoui 3 z najlepszym wynikiem w sezonie 4:03,35. Dziewczyny pokazały, że są dobrze przygotowane i zapowiada się ciekawa walka. Tym bardziej, że Ennaoui zyskała przewagę psychologiczną nad Niemką Konstanze Klosterhalfen, wygrywając z nią w swojej serii (a z którą niedawno przegrała w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy U23 w Bydgoszczy).

Jedynym z dziś startujących Polaków, który nie zakwalifikował się do kolejnej rundy był Tomasz Jaszczuk w skoku w dal. Jego skoki na 7.58m i 7.64m (3 skok spalony) nie pozwoliły na dalszą rywalizację i Polak zakończył swój występ dopiero na 26 miejscu.

W skoku o tyczce pań tylko mistrzyni olimpijska Ekaterini Stefanidi skoczyła 4,60m – wynik dający bezpośrednią kwalifikację do finału.

W eliminacjach 100m mężczyzn jedynie Jamajczyk Julian Forte zszedł poniżej 10 sekund uzyskując nowy rekord życiowy – 9,99. Usain Bolt z wynikiem 10,07 pewnie wygrał swoją serię, ale nie był zadowolony z biegu. Mamy nadzieję, że jutro panowie się rozkręcą i padną jakieś ciekawe wyniki. Półfinał o 20:05, a finał o 22:45.

Wydarzeniem dnia, obok startu Usaina Bolta w eliminacjach na 100m, był przede wszystkim finał na 10 000m mężczyzn. Zwyciężył fenomenalny Mo Farah, faworyt i ulubieniec Brytyjczyków. Jego czas to najlepszy wynik w tym sezonie na świecie 26:49,51. Kibice spisali się niesamowicie, bo przez cały dystans głośno dopingowali biegaczy. Ale jak tu nie kibicować kiedy sam Mo Farah biegnąc zachęca do tego wszystkich z trybun?!

Jutro wydarzeniem dnia na pewno będzie finał 100m mężczyzn i pożegnanie Usaina Bolta. Jeśli kibice dopiszą tak jak dziś, to może to być wspaniałe widowisko.

Pełne wyniki na: wyniki dzień 1

nika

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s